#2 Wywiad z ...

Cześć!!
Dzisiaj mamy kolejny wywiad z przemiłą dziewczyną z bloga: http://www.wdrodzepomarzeniaa.pl/. Ola udziela się w internecie od ponad 3 lat, nie jest bardzo znaną osobą, ale na pewno trochę rozpoznawalną w internecie. Zapraszam do przeczytania odpowiedzi Oli.

1. Większość blogerów miało (chociaż raz) chęć kliknięcia przycisku ,,usuń bloga". Ty też kiedyś chciałaś to zrobić? Jeśli tak, to co odciągnęło cię od podjecia tej decyzji?
Miałam w głowie myśl o usunięciu bloga, zwłaszcza wtedy, gdy z przyczyn niezależnych ode mnie nie miałam czasu na nowe posty i pojawiały się bardzo rzadko, czasami myślałam sobie: "Ola może to nie dla Ciebie", ale nie potrafiłabym tak po prostu nacisnąć tego przycisku, bo nie wyobrażam sobie mojej codzienności, bez radości z robienia zdjęć do nowego posta, bez zastanawiania się, o czym dzisiaj napisać i jak skłonić moich czytelników do myślenia. Blogowanie to pasja, a z pasji nie warto rezygnować tylko, dlatego że nie potrafimy w siebie i w swoje możliwości uwierzyć.


2. Bloga prowadzisz od 2014 roku, to na prawdę masa czasu. Co osiągnęłaś dzięki niemu?
Trzy lata blogowania przyniosły mi (jak dla mnie) wiele ogromnych sukcesów. Moi czytelnicy to mój największy sukces, może nie jest ich tysiące czy miliony, ale dla mnie to wystarczająco dużo, żeby uznać to za największy sukces. Podjęłam wiele ciekawych współprac, poznałam wielu ludzi, realizuję się w tym, co kocham i mam możliwość wyrażania własnego zdania. Dzięki możliwości stworzenia własnej strony uwierzyłam w siebie, stałam się odporna na krytykę i otwarta na wszelkie nowe znajomości. 
3. Spotkałaś się kiedyś z krytyką? Jak sobie z nią poradziłaś?
Jeżeli lubimy być aktywni w internecie, pokazujemy siebie, wyrażamy swoje zdanie, to musimy niestety być przygotowani na krytykę, jest to chyba nieodłączna część blogowania. Ja dziękuję za każde słowo krytyki, przyjmuję je do siebie i staram się coś zmienić. Oczywiście wykreowane nie wiadomo skąd komentarze, bądź słowa wulgarne wobec mojej osoby przelatują przeze mnie jak przez niewidzialną ścianę, bo nie ma sensu przejmować się anonimem, który zajmuję się hejtowaniem ludzi w sieci.  
4. Czy prowadzenie bloga wpłynęło pozytywnie czy negatywnie na Twoich znajomych? Jakie mają zdanie na temat Twojej strony?
Jak najbardziej pozytywnie! Bez moich przyjaciół nie udałoby mi się stworzyć swojej własnej strony. To im zawdzięczam wszystkie cudowne zdjęcia, a przede wszystkim mojej ukochanej przyjaciółce, która zawsze jest na tak, kiedy proszę ją o kolejny wypad. A moi znajomi reagują raczej pozytywnie, podoba im się to, co robię i wcale nie czuję się nieswojo, kiedy pytają o kolejny post, lub chwalą poprzedni. 
5. Współpraca, współpraca i jeszcze raz współpraca to temat numer jeden na wielu blogach. Czy prowadzenie współpracy z zagranicznymi firmami jest trudne?
Współpraca to nie wszystko, u mnie na pierwszym miejscu stawiam dobre słowo, zdjęcia i przede wszystkim estetyczny wygląd, a później dopiero współprace. Nie powiem mam ich kilka, ale staram się wybierać tylko te warte uwagi, nie polecam moim czytelnikom jakiegoś badziewia. Współpraca, a raczej wiele współprac wymagają odpowiedzialności i czasu, zwłaszcza wtedy, kiedy multum paczek przychodzi w jednym terminie, a ty musisz wysłać wszystkie linki na czas. Dla mnie to ogromna przyjemność, a przede wszystkim poczucie, że jakoś mogę odciążyć moich rodziców. 
6. Blogowanie sprawia nam wiele radości, za co ty kochasz blogowanie?
Za indywidualność i kreatywność! Możliwość bycia sobą, wyrażania własnego zdania i za świadomość, że może choć jedna osoba wzięła sobie do serca moje słowa i zacznie częściej czerpać radość ze swojego życia. 
7. I ostatnie już pytanie, masz jakieś rady dla początkujących blogerów?
Kochani nie popadajcie w szał współprac, jeżeli będziecie powoli się rozwijać, przykładać się do swoich postów, stawiać na poprawność językową swoich tekstów, dopracowywać zdjęcia i po prostu być sobą, to firmy same Was zauważą. Nie zakładajcie bloga tylko dla współprac, bo wtedy blogowanie traci na swojej wartości. Ważne, aby to, co robice, było waszą pasją, a nie męką i drogą tylko do korzyści. 

Dziękuję za możliwość udzielenia odpowiedzi, sprawiło mi to ogromną radość! A Wam czytającym życzę powodzenia w blogowaniu i wielu sukcesów!
Z kim chcielibyście kolejny wywiad? 

Komentarze

 1. Świetny wywiad i sliczna dziewczyna :)
  www.stylishmegg.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczna dziewczyna i warty przeczytania wywiad :) ostatnie pytanie to strzał w dziesiątkę dla początkujących blogerów, w teraźniejszej blogosferze jest wiele blogów jedynie na wspolprac, a tak jak ujęła to Ola ,blogowanie wtedy traci swoją wartość
  pozdrawiam!
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty