Myśl pozytywnie

Witam!

Każdy z nas na pewno kiedyś miał doła, martwił się o coś/kogoś. Wtedy od osób wokół słyszeliśmy słowa ,,Myśl pozytywnie" ,,Wszystko będzie dobrze.". Ale nie da się od tak zapomnieć o czymś/kimś co nas zraniło/zranił. Trzeba poświęcić na to trochę czasu. Jak to przyśpieszyć zapominanie? 

NIE WRACAJ DO PRZYSZŁOŚCI!
Nie możesz myśleć cały czas o tym co było to i tak nigdy nie wróci. Zajmij się teraźniejszością, teraz to ona jest najważniejsza.


POMAGAJ!
Zwykła pomoc osobie dorosłej przy zrobieniu zakupów czy przy wyjściu na spacer może sprawić nam tyle radości. Pomoc w akcji charytatywnej czy w domu dziecka. Widok dziecka, które jest szczęśliwe, bo ktoś go odwiedził i spędził z nim trochę czasu. Nam też może sprawić to radość i choć na chwilę zapomnimy o swoim nieszczęściu.
UŚMIECHNIJ SIĘ!
Śmiech to zdrowie, więc duża dawka sprzyja dobrze człowiekowi. Wszelkie potknięcia obracaj w żart, choć pamiętaj, żeby wyciągać z nich wnioski. Poza tym śmiech sprawia, że wygląda się młodo, daje dobry sen, zmniejsza stres - same plusy!
CZAS NA PRZYJEMNOŚCI!
Lubisz czytać? A może wolisz oglądać? Poszukaj w internecie jakiegoś fajnego filmu/serialu, albo książki. Zrób coś, co sprawia ci przyjemność, zrób coś dla siebie.

Komentarze

 1. To prawda, trzeba myśleć pozytywnie. A najważniejszą z Twoich rad jest to, aby nie wracać do przeszłości. Jakie ładne zdjęcia.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo dobre rady ;)

  www.itsnesti.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne rady, warto myśleć pozytywnie po co myśleć źle?
  życie jest tylko jedno trzeba z niego czerpać garściami :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, pozytywne zdjęcia :)
  Dobre rady :D
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty